#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Twój mózg cię oszukuje. Dlatego jesz więcej

Chcesz się odchudzić, ale wciąż czujesz głód i nie możesz przestać myśleć o jedzeniu? Pamiętaj o tym, że w dużej mierze „jemy oczami”. Potrawy, które nam się podobają i wyglądają apetycznie, po prostu bardziej nam smakują. Nasz mózg reaguje także na inne bodźce i sprawia, że chcemy jeść więcej. Wykorzystaj nasze wskazówki, dzięki którym skutecznie oszukasz głód.
Przeżuwaj dokładnie każdy kęs. Najlepiej 20-30 razy. Ułatwiasz w ten sposób trawienie. Im dłużej trwa posiłek, tym większa szansa, że nie weźmiesz dokładki. Ośrodek sytości w naszym mózgu działa z opóźnieniem. Uczucie zaspokojenia głodu pojawia się dopiero po 20 minutach. Także mniejsze sztućce spowalniają proces jedzenia. Dzięki temu mózg ma czas na odebranie sygnałów sytości.
Dodano: Piątek, 3 września 2021 (15:19)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:zdrowe odżywianie | dieta | odchudzanie
Reklama