#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Nie wyrzucaj skórek bananów. Dzięki nim rośliny łatwiej zniosą mrozy lub suszę

Banany, jak wszystkie owoce, posiadają wiele cennych składników odżywczych. Skórki nie nadają się do jedzenia, ale świetnie sprawdzą się jako nawóz do roślin. Jak prawidłowo przygotować taką bananową odżywkę?
Nawóz ze skórek bananów dostarcza roślinom przede wszystkich potasu i fosforu. Potas jest niezbędny dla wzrostu młodych pędów i systemu korzeniowego oraz obfitego kwitnienia. Pierwiastek ten jest odpowiedzialny za gospodarkę wodną roślin. Uczestniczy w mechanizmie otwierania i zamykania aparatów szparkowych. Dzięki potasowi rośliny łatwiej przetrwają okresy suszy i duże mrozy. Zapach nawozu bananowego odstrasza mszyce.

TUTAJ znajdziesz więcej o nawozach naturalnych
Dodano: Czwartek, 16 września 2021 (11:06)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:banany | ogród
Reklama