#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Odżywcze składniki w proszku. Nie wyrzucaj skorupek jajek

Niektóre produkty spożywcze nie mają walorów smakowych, ale dostarczają cennych składników odżywczych. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest ich zmielenie. Sproszkowane dodajemy do sałatek, zup, smoothie lub kanapek. Jest to wygodne i regularnie zapewnimy sobie zdrowe substancje.
Skorupki jajek zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. A naprawdę szkoda je marnować, bo są przecież cennym źródłem wapnia. Oprócz wapnia zawierają także fluor, selen, żelazo, cynk i stront. Natomiast szkodliwe metale ciężkie nie odkładają się w skorupkach jajek. To naturalny mechanizm ochronny dla zarodków kurczaków. Ze skorupek jaj można zrobić odżywczy proszek, który warto dodawać do koktajli, musli i sałatek. Regularnie stosowany wzmocni kości oraz odżywi skórę, włosy i paznokcie.
Dodano: Środa, 29 września 2021 (12:17)
Źródło: Interia.tv
Reklama