#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Anoreksja. Takich objawów nie można lekceważyć

Anoreksja to poważna choroba, która może prowadzić do wyniszczenia organizmu. Chorzy podejmują patologiczne działania, aby się odchudzić. Drastycznie ograniczają jedzenie i decydują się na wyczerpujące treningi. Szacuje się, że nawet 10% wszystkich przypadków anoreksji może kończyć się zgonem.
Anoreksja to zaburzenie psychiczne polegające na niechęci do jedzenia. Anoreksja znacznie częściej występuje u kobiet. Chore osoby mają zaburzoną wizję własnego ciała i postrzegają je jako zbyt grube. Aby zmniejszyć masę ciała skrajnie ograniczają ilość spożywanego jedzenia, co skutkuje zwykle drastycznym spadkiem wagi. Choroba wyniszcza organizm i może mieć bardzo poważne skutki zdrowotne.
CZYTAJ WIĘCEJ
Dodano: Środa, 9 lutego 2022 (10:58)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Reklama