#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Warzywa, grzyby i przyprawy, które chronią przed groźnymi chorobami

Choroby nowotworowe wzbudzają największy lęk, tym bardziej, że wciąż nie odkryto uniwersalnego lekarstwa. Możemy jednak skorzystać z dobrodziejstw natury. Zadbajmy, aby w naszej diecie znalazły się produkty, które pomogą zmniejszyć ryzyko choroby. Podpowiadamy, jak najskuteczniej wykorzystać ich cenne właściwości.
Rośliny z rodziny krzyżowych mają działanie przeciwnowotworowe dzięki zawartości glukozynolanów. Mowa o brokułach, kalafiorach, kapuście, rzepie, jarmużu, rzodkiewkach i brukselkach.
Aby nie zniszczyć związków przeciwnowotworowych, zalecane jest gotowanie ich na parze. Cenna substancja, czyli sulforafan, tworzy się w uszkodzonej tkance rośliny pod wpływem enzymów.
Dodano: Środa, 22 września 2021 (11:00)
Źródło: Interia.tv
Reklama