#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Podrabiana żywność. Nie daj się wprowadzić w błąd

Chcemy odżywiać się zdrowo, ale jak to zrobić, skoro producenci żywności czasem wprowadzają nas w błąd? Droższe składniki zastępowane są tańszymi, ale mniej wartościowymi. Na etykietach wypisane są atrakcyjne składniki, które produkt zawiera często w śladowych ilościach. Jak to rozpoznać w praktyce?
Oliwa jest fałszowana poprzez dodawanie innych olejów roślinnych: rzepakowego i słonecznikowego, a także mieszanie różnych gatunków oliwy. Podaje się nieprawdziwe informacje o pochodzeniu produktu. Informacja, że jest butelkowana w jakimś kraju, nie zawsze znaczy, że z niego pochodzi. Prawdziwa oliwa w lodówce gęstnieje i tworzą się w niej grudki.
Dodano: Środa, 8 września 2021 (17:56)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:zdrowe odżywianie
Reklama