#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Dziwne miejsca w Polsce. Dzieło człowieka czy natury?

Wygasły wulkan, złowrogi bulgot spod ziemi czy rzeki, które się przecinają pod kątem prostym. To tylko kilka z niesamowitych miejsc w Polsce, gdzie prawa natury wydają się nie obowiązywać. Dzisiaj przedstawiamy kilka z nich.
W okolicach Nowego Czarnowa w powiecie gryfińskim znajduje się tzw. Krzywy Las. Nazwa tego miejsca pochodzi od 100 zdeformowanych sosen zwyczajnych, które są wygięte w kształcie łuku w dokładnie taki sam sposób. Najbardziej prawdopodobna hipoteza mówi o tym, że zostały zasadzone w latach 30. ubiegłego wieku przez niemieckich rzemieślników, którzy chcieli mieć idealny materiał do budowy łodzi, beczek czy mebli. Obecnie las jest pomnikiem przyrody.
Zobacz niezwykłe miejsca w Polsce...
Dodano: Wtorek, 3 sierpnia 2021 (14:42)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:turystyka | podróże | ciekawostki
Reklama