#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Kompot z suszu. Warto go podać na stół wigilijny

Suszone owoce kojarzą się głównie z okresem świątecznym. Są dodatkiem do ciast i kompotów. Trzeba jednak pamiętać, że suszone owoce mają o wiele więcej kalorii niż świeże. Nie można więc jeść ich całymi garściami. Ale mimo dużej ilości cukru zawierają także zdrowe składniki. Przede wszystkim są bogate w błonnik.
Trudno sobie wyobrazić święta bez kompotu z suszu. Przyrządza się go z suszonych śliwek, jabłek i gruszek. Częstym dodatkiem są goździki i imbir. Taki kompot poprawia trawienie, pracę jelit i przynosi ulgę po zbyt obfitym posiłku. A w święta przecież trudno się oprzeć smakołykom! Nie wszyscy lubią smak tego kompotu. Warto jednak się do niego przekonać. Oprócz błonnika dostarcza witamin A, C, E i K, potasu, magnezu i żelaza. Działa zbawiennie na cały nasz organizm nie tylko wtedy, gdy za dużo zjemy.
Dodano: Środa, 22 grudnia 2021 (17:35)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:suszone owoce | potrawy wigilijne
Reklama