#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Usta na mrozie. Domowe niezawodne sposoby

Piękne, gładkie i błyszczące. To ozdoba każdej kobiety. Usta są pokryte delikatną, cienką skórą, podatną na wysuszenie pod wpływem wiatru, słońca i mrozu. O czym nie wolno zapominać?
Pierwsza zasada: nigdy nie oblizuj ust na mrozie! W zimie konieczna jest pomadka ochronna. Powinna zawierać witaminy z grupy B oraz olejki i wyciągi roślinne. Do pielęgnacji skóry usta najlepiej nadają się: olejek rycynowy, ze słodkich migdałów, olej z rokitnika, olejek jojoba i arganowy i masło shea. Warto pamiętać o peelingu raz w tygodniu. Domowy peeling można zrobić z cukru, miodu i oliwy z oliwek. Inny sposób to olej kokosowy zmieszany z cukrem. Można też posmarować usta wazeliną i masować delikatnie szczoteczką do zębów.
Dodano: Wtorek, 25 stycznia 2022 (11:07)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:usta | kosmetyka
Reklama