#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Najbardziej niebezpieczne i niedostępne szczyty świata

Aby zdobywać szczyty w Himalajach lub Karakorum, trzeba mieć wyjątkowe doświadczenie i umiejętności. Jednak nawet najlepsi himalaiści mogą zostać pokonani przez groźną naturę. Zwłaszcza, gdy mierzą się z najbardziej niebezpiecznymi szczytami świata. Oto kilka z nich.
K2 to drugi w kolejności najwyższy szczyt świata (8611 m n.p.m.) i najwyższy szczyt Karakorum. Uważany jest za najtrudniejszy do zdobycia pod względem technicznym. Wspinaczkę utrudniają ekstremalne warunki pogodowe. Statystyka też jest nieubłagana. Średnio ginie tam 1 na 4 osoby spośród tych, które zdobyły K2. Dopiero w 2021 roku udało się wyjście na ten szczyt zimą. Dokonał tego nepalski zespół. Wanda Rutkiewicz była pierwszą kobietą, która zdobyła K2.
Zobacz następne niedostępne szczyty...
Dodano: Wtorek, 28 września 2021 (13:27)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:Himalaje | Artur Hajzer
Reklama