#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Częste migreny? Nie jedz tych produktów

Przyczyny migreny niestety nadal nie są do końca poznane, mimo wielu badań i obserwacji pacjentów. Jednym ze sposobów zapobiegania napadom bólu jest unikanie produktów, które mogą wywoływać ataki.
Sery pleśniowe i długodojrzewające sprzyjają napadom migreny. Lepiej zastąpić je serkiem białym wiejskim albo twarogiem. Wędzone mięso, wędliny oraz marynowane i wędzone ryby to kolejne produkty odradzane przy częstych migrenach. Zamiast śledzia w marynacie lepiej wybrać filet z dobrej jakości łososia lub makreli. Ryby te zawierają sporo witaminy B6, której niedobór może powodować bóle głowy. Niezbyt korzystnie działają wszelkie marynaty, natomiast świeże, gotowane i surowe warzywa są konieczne w diecie. Błonnik zapobiega zaparciom, które często towarzyszą migrenie.
Dodano: Środa, 11 sierpnia 2021 (13:17)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:migrena | ból głowy
Reklama