#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Legendarne miejsca. Te atrakcje turystyczne warto zobaczyć!

Te turystyczne atrakcje przyciągają turystów z całego świata. Jeśli lubisz podróżować – warto kiedyś tam pojechać. Jeśli nie lubisz – poznaj je już teraz!

Kopalnia soli Turda znajduje się w Turcji, w północno-wschodniej części miasta Turda. Kopalnia wygląda jak wnętrze statku kosmicznego z filmu science fiction. Jest bardzo stara. Pierwsze wzmianki pochodzą z XIII wieku. Możliwe, że wydobywano tam sól jeszcze w czasach rzymskich. Teraz wykorzystywana jest tylko do celów turystycznych i leczniczych. Legendarna kopalnia ma wiele atrakcji. Jedną z nich jest słone jezioro z wyspą. Można po nim pływać małą łódką. Innym zapierającym dech w piersiach miejscem są drewniane balkony na wysokości 112 metrów. Dreszczyk emocji gwarantowany. Zobacz kolejne najciekawsze atrakcje turystyczne...
Dodano: Wtorek, 12 października 2021 (16:10)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Więcej na temat:#planetaINTERIA
Reklama