#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Wywar z łupin cebuli. Źródło cennych substancji

Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez cebuli. Ludzie docenili jej właściwości smakowe i zdrowotne już 5 tys. lat temu. Obieramy cebulę, ocieramy łzy, a potem wyrzucamy łupinki do kosza. Zamiast wyrzucać obierki do śmieci, możemy zrobić z nich wywar lub herbatę. Łupiny cebuli zawierają cenny przeciwutleniacz, czyli kwercetynę, a także związki siarki. Jakie zastosowania ma wywar z łupinek cebuli i jak go przygotować?
Podczas przeziębienia i infekcji górnych dróg oddechowych pomoże szybciej wrócić do zdrowia. Ma działanie wykrztuśne, więc lepiej pić wywar rano. Herbata z łupin cebuli złagodzi także objawy zatrucia pokarmowego. Wywar warto pić podczas skoków ciśnienia, by je unormować. Zawarte w cebuli związki siarkowe bardzo korzystnie wpływają na przepływ krwi, chroniąc przed zakrzepicą.
Dodano: Środa, 27 października 2021 (10:51)
Źródło: Interia.tv
Reklama