#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Wyjątkowo dziwne ssaki. Rekordy wśród zwierząt

Leniwiec trójpalczasty to najpowolniejszy żyjący ssak. Porusza się z prędkością kilku metrów na minutę, nic więc dziwnego, że jego futro porastają glony. Oddycha także leniwie – co dziesięć sekund, a spać potrafi nawet dwadzieścia dwie godziny na dobę.
Dziobaki australijskie nie dość, że wyglądają jak skrzyżowanie wydry z kaczką i składają jaja, to na dodatek samce wydzielają silny jad, który znajduje się w ostrogach na odnóżach. Toksyna nie jest zabójcza dla ludzi, ale powoduje okropny ból i długo utrzymujący się obrzęk wokół rany.
Ryjówka etruska to jeden z najmniejszych ssaków świata, maleństwo ma wielkość naszego małego palca, waży do dwóch gramów i żyje najwyżej półtora roku.
Zobacz kolejne wyjątkowe zwierzęta...
Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 (10:45)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:zwierzęta | ssaki | Dziobak | Leniwiec | przyroda
Reklama