"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - artysta znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” oraz „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Żołnierz jednostki specjalnej o selekcji ochotników: Indywidualiści stanowią zagrożenie

Paweł "Naval" Mateńczuk jest wielokrotnie odznaczonym za odwagę byłym operatorem oddziału szturmowego jednostki specjalnej GROM. Brał udział w najcięższych misjach bojowych w Libanie, Iraku i Afganistanie.
Dziś jest ekspertem do spraw bezpieczeństwa, pisze książki, edukuje trudną młodzież a w wolnych chwilach startuje w 100-kilometrowych biegach ekstremalnych. Jego droga do elitarnej jednostki nie była łatwa. Musiał przejść selekcję w Bieszczadach, wyczerpującą fizycznie i psychicznie próbę, którą spośród 500 kandydatów ukończyło tylko 14.
Co roku objeżdża kilkadziesiąt domów poprawczych, by motywować młodych ludzi, wciągnąć ich na dobrą drogę i przekonywać, że nigdy nie są skreśleni.
Zobacz fragment 9. odcinka programu.
Dodano: Poniedziałek, 21 grudnia 2020 (16:53)
Źródło: INTERIA.TV- Czwórka
Reklama