"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - artysta znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” oraz „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Wspaniali ludzie”: Z plebanii lecą hip-hopowe bity

Jakub Bartczak - duszpasterz młodzieży w Sulistrowicach pod Ślężą. Ksiądz jest także… raperem, który niegdyś tworzył pod pseudonimem Mane. Jak mówi, jego parafianie „są przyzwyczajeni, że z plebanii lecą hip-hopowe bity”.
W dzieciństwie stracił ojca, a później dwudziestoletni brat Michał miał wypadek. Kiedy chłopiec przez siedem tygodni leżał w śpiączce, Jakub obiecał Bogu, że zmieni się na lepsze, jeśli brat wyzdrowieje. Niestety Michał zmarł. Wtedy młody raper stanął przed wyborem: pogrążyć się w ciemności czy zacząć naprawdę żyć. Jak odnalazł własną drogę?
Zobacz fragment 2. odcinka programu.
Dodano: Piątek, 18 grudnia 2020 (16:55)
Źródło: INTERIA.TV- Czwórka
Reklama