"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - artysta znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” oraz „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Wspaniali ludzie”: Makabryczne wspomnienia Czeczenki z czasów wojny

„Widzicie te ręce? Ja tymi rękami dotykałam fragmentów ciał” – mówi Khedi Alieva. Opowiada także o tragicznym losie kobiet i dzieci w czasie wojny. „Każdej wojny” – dodaje.
Khedi Alieva przyjechała do Polski z Czeczenii. Uciekła stamtąd z powodu wojny. Jest wdową i matką trójki dzieci. W Polsce założyła fundację „Kobiety wędrowne”, która pomaga uchodźcom, ale także kobietom w potrzebie. W czasie pandemii szyła maseczki i bezpłatnie przekazała je polskim szpitalom.
Zobacz fragment 7. odcinka programu.
Dodano: Środa, 18 listopada 2020 (17:34)
Źródło: Czwórka- Czwórka
Reklama