"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - artysta znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” oraz „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Wspaniali ludzie”: Mój syn urodził się jako wcześniak. Szukałam winy w sobie

„Przez pierwsze dwa miesiące oglądałam syna tylko w inkubatorze” – Aleksandra wspomina ciężkie chwile.
Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem.
Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami.
Zobacz fragment 5. odcinka programu.
Dodano: Czwartek, 26 listopada 2020 (15:31)
Źródło: Czwórka- Czwórka
Reklama