#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Zagubione lub ranne zwierzęta. Jak pomóc?

Co zrobić, gdy widzimy porzucone, wygłodzone lub ranne zwierzę? Należy zawiadomić o jego obecności straż gminną (miejską), policję lub najbliższe schronisko. Najlepiej jest poczekać blisko zwierzaka do chwili przyjazdu odpowiednich służb i ewentualnie pomóc w jego schwytaniu.
Jeśli to zagubiony pies lub kot, zwierzak może bać kontaktu z obcym człowiekiem i zareaguje agresją. Lepiej nie ryzykować i nie podchodzić zbyt blisko. Warto zrobić zdjęcie i umieścić w internecie informację, podać datę i lokalizację – to cenna wskazówka.
Jeżeli zwierzak z chęcią do nas podejdzie, sprawdźmy, czy nie jest ranny i czy nie potrzebuje pomocy. Być może przy obroży będzie miał plakietkę z numerem telefonu właściciela.
A co w przypadku dzikich zwierząt?
Dodano: Wtorek, 6 września 2022 (14:30)
Źródło: Interia.tv
Reklama