#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Sierpniowe owoce i zioła. Zdrowie w pełni lata

W sierpniu, miesiącu żniw, nie możemy zapomnieć o kilku cennych dla zdrowia owocach i ziołach. To właśnie najlepszy moment na ich zbieranie.
Owoce aronii hamują procesy starzenia oraz chronią przed nowotworami. Te właściwości zdrowotne zawdzięczają obecności ciemnych barwników - antocyjanów, silnych przeciwutleniaczy. W aronii występują one w niezwykle wysokim stężeniu. Działają przeciwzapalnie. To dlatego sok z aronii jest tak skuteczny, gdy jesteśmy przeziębienie. Zapobiega też powstawaniu miażdżycy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca. W sierpniu najlepiej jeść aronię na surowo i pić świeży sok, a zimą sięgnąć po sok pasteryzowany i suszone owoce do parzenia herbaty.
Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 (14:48)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:aronia | czarny bez
Reklama