#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Sezon na jeżyny. Polecane zwłaszcza w okresie menopauzy

Jeżyny są jednymi z najzdrowszych owoców. Ich ciemnofioletowy kolor świadczy o tym, że zawierają antocyjany. To cenne dla zdrowia antyoksydanty. Antocyjany to barwniki roślinne o właściwościach przeciwutleniających. Zapobiegają chorobom układu krwionośnego, nowotworom i cukrzycy.
Ale to nie wszystkie zalety jeżyn. W owocach znajduje się także spora ilość witaminy C. Jedna szklanka świeżych owoców dostarcza aż połowę dziennego zapotrzebowania. Witamina C jest niezbędna do tworzenia kolagenu i chroni komórki przed wolnymi rodnikami, a więc ma działanie przeciwzmarszczkowe. Wzmacnia naczynia krwionośne, a także zwiększa wchłanianie żelaza z pokarmów roślinnych.
Dodano: Piątek, 26 sierpnia (11:20)
Źródło: Interia.tv

Reklama