"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - artysta znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” oraz „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Wspaniali ludzie”: Mam inny rower. Ludzie trąbią, kopią, plują i wyzywają

Rafał Mikołajczyk jest niepełnosprawnym kolarzem. Zwierzył się podczas programu, że jego nietypowy rower niestety wzbudza u niektórych kierowców agresję. Na szczęście nie u wszystkich.
Rafał Mikołajczyk to były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Miał 14 lat, kiedy zaatakowany przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Miał z tego powodu próbę samobójczą, ale w końcu nie poddał się rozpaczy, skończył studia i uprawia sport. Ze swoją ukochaną Iwona ma córeczkę Wiktorię.
Zobacz fragment 3. odcinka programu.
Dodano: Poniedziałek, 14 grudnia 2020 (17:43)
Źródło: INTERIA.TV- Czwórka
Reklama