"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski - artysta znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” oraz „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Wspaniali ludzie”: Informują rodziny, co dzieje się z organami ich bliskich

„Wiek, płeć i kto jaki organ otrzymał. To jest informacja, która daje taki wewnętrzny spokój” – zapewnia pani Jolanta, której zmarły syn był dawcą organów w Anglii.
Bartek zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Jednak szybka decyzja rodziny i zgoda na przeszczep jego organów uratowała życie sześciu osobom.
Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów.
Zobacz fragment 6. odcinka programu.
Dodano: Poniedziałek, 30 listopada 2020 (17:05)
Źródło: Czwórka- Czwórka
Reklama