#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Szałwia lekarska. Pomaga przy anginie, bólu gardła i zębów

Szałwię lekarską stosuje się w medycynie naturalnej, kosmetyce, a także w kuchni. Dlaczego warto mieć ją w ogrodzie lub w domowej apteczce?
To roślina o srebrzysto-zielonych liściach i fioletowych kwiatach. Ma silny aromat i ziemisty smak, dlatego jako przyprawy używa się jej w małych ilościach. Napar z szałwii jest polecany do płukania gardła i jamy ustnej. Łagodzi stany zapalne, działa ściągająco, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Pomaga przy anginie, bólu gardła i zębów, a także infekcjach dziąseł. Regularne płukanie ust naparem usuwa nieświeży zapach. Szałwię stosuje się też na afty i pleśniawki. Płyn do płukania ust na bazie szałwii ogranicza rozwój bakterii odpowiedzialnych za powodowanie próchnicy zębów.
Dodano: Piątek, 8 lipca 2022 (13:40)
Źródło: Interia.tv
Reklama