#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Niezwykłe bursztyny. Jak rozpoznać prawdziwy?

Od bursztynowego szlaku, poprzez zaginioną Bursztynową Komnatę, aż po literacką i filmową wizję przywróconych do życia dinozaurów dzięki zastygłemu w bursztynie komarowi. Krople skamieniałej żywicy od wieków fascynowały i inspirowały. Przypisywano im niezwykłe właściwości i uznawano za lekarstwo na wszystko, łącznie z dżumą. Miały także chronić przed złymi urokami i przynosić szczęście myśliwym.
Czy nie za dużo tego dobrego? Okazuje się, że medycyna ludowa nie myliła się. Udowodniono, że kwas bursztynowy, którego najwięcej jest w białym bursztynie bałtyckim, pochodzącym sprzed 40 milionów lat, ma działanie bakteriobójcze.
Dodano: Wtorek, 9 sierpnia 2022 (11:08)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:bursztyn | bursztyny
Reklama