"Do zobaczenia... w Polsce"

"Do zobaczenia... w Polsce" to kontynuacja popularnego cyklu podróżniczego. Tym razem ekipa Ipli odwiedzi intrygujące zakątki naszego kraju - piękne, choć nie zawsze te znane i oblegane przez turystów. Zapraszamy w podróż!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Do zobaczenia..." w Wielkopolsce

Wakacyjnie witamy z Wielkopolski. To jeden z największych polskich regionów, znany ze swojej stolicy - Poznania, z rogali świętomarcińskich, no i z opowieści o tutejszych mieszkańcach - niezbyt skorych do wydawania pieniędzy. Dlatego, w letnim humorze będziemy tak dobrzy i to my wydamy pieniądze u nich! Oczywiście - nie za dużo, bo nasze propozycje są na każdą kieszeń. A co jest do zobaczenia w Wielkopolsce? Jako że to region bardzo duży, skupmy się na jednej jego części i zajrzyjmy do centrum województwa.

W tę podróż udajmy się pociągiem, ale nie takim zwykłym, a jeżdżącym w ramach Średzkiej Kolei Powiatowej. To wąskotorowa linia kolejowa, pamiętająca jeszcze końcówkę XIX wieku. Regularny ruch pasażerski odbywał się aż do początku XXI wieku. Dziś linia została zachowana jako letnia atrakcja turystyczna. Parowe lokomotywy mają mniej więcej 70 lat, a wagony - już jak sami widzicie - klasyka sama w sobie.
Dodano: Piątek, 30 lipca 2021 (09:00)
Źródło: Ipla- IPLA
Reklama