"Do zobaczenia... w Polsce"

"Do zobaczenia... w Polsce" to kontynuacja popularnego cyklu podróżniczego. Tym razem ekipa Ipli odwiedzi intrygujące zakątki naszego kraju - piękne, choć nie zawsze te znane i oblegane przez turystów. Zapraszamy w podróż!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Do zobaczenia..." na Mazowszu

Namawiamy do spędzenia urlopu na Mazowszu! Myślicie „Warszawa i Pałac Kultury i Nauki”? Do samego Pałacu nie będziemy zaglądać - to dla nas zbyt mainstreamowe, ale zajrzymy do miejsca, które w pewien sposób z charakterystyczną budowlą w centrum Warszawy jest powiązane.

To tutaj w latach 50. przyjechało tysiące radzieckich budowniczych, którzy pracowali właśnie przy Pałacu Kultury i Nauki. Jesteśmy na „Osiedlu Przyjaźń” na warszawskim Bemowie. To miejsce jakby wyjęte spod charakterystyki miasta. Składa się z drewnianych domków malowanych na niebiesko-biało albo niebiesko-czerwono. Pawilony miały przypominać staropolskie dworki, a skoro mieszkały tu tysiące ludzi to w latach 50. odbywały się w tym miejscu festyny, zawody sportowe i inne - jak to dzisiaj byśmy powiedzieli - eventy. Obecnie „Osiedle Przyjaźń” jest miejscem, w których mieszkają studenci i pracownicy naukowi. Zachowało jednak swój barwny i swojski charakter, co polecamy zobaczyć na własne oczy.
Dodano: Piątek, 27 sierpnia 2021 (09:00)
Źródło: Ipla- IPLA
Reklama