"Do zobaczenia... w Polsce"

"Do zobaczenia... w Polsce" to kontynuacja popularnego cyklu podróżniczego. Tym razem ekipa Ipli odwiedzi intrygujące zakątki naszego kraju - piękne, choć nie zawsze te znane i oblegane przez turystów. Zapraszamy w podróż!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Do zobaczenia..." na Opolszczyźnie

Witamy z południa Polski. Tym razem jesteśmy na Opolszczyźnie i sprawdzamy, co oferuje najmniejsze województwo w kraju. Najmniejsze znaczy najgorsze? Już dawno nie! Szczególnie w postpandemicznych czasach cenimy sobie bliskość ciekawych miejsc i łatwość w poruszaniu. Poza tym, Opole i okolice oferują naprawdę wiele. Sprawdźmy, co.

Na początek zajrzyjmy w wyjątkowo fotogeniczną okolicę. Jesteśmy w Brzegu, a konkretnie przy dawnym młynie. Charakter tej dzielnicy kształtował się już w Średniowieczu, ale akurat te budynki wybudowano pod koniec XIX wieku. Młyn był uznawany - kiedyś, lata temu - za symbol nowoczesności. Dzisiaj oprócz niego poczujecie tu post industrialny klimat dzięki magazynom czy taśmociągom. Miejsce na wakacyjną sesję zdjęciową w nieco innym klimacie - idealne, a sukces na soszjalach - gwarantowany.
Dodano: Piątek, 16 lipca 2021 (09:00)
Źródło: Ipla- IPLA
Reklama