"Do zobaczenia... w Polsce"

"Do zobaczenia... w Polsce" to kontynuacja popularnego cyklu podróżniczego. Tym razem ekipa Ipli odwiedzi intrygujące zakątki naszego kraju - piękne, choć nie zawsze te znane i oblegane przez turystów. Zapraszamy w podróż!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Do zobaczenia..." Na Pojezierzu Lubuskim

Witajcie z serca województwa lubuskiego. To kraina jezior pełnych ryb, bukowych lasów, stromych wzgórz i naprawdę wielu ciekawych spacerowych tras. Jednym słowem - full natura. Jeśli cenisz odpoczynek właśnie w takim klimacie, to w okolicach Sulęcina, Słubic czy Zbąszynia na pewno się odnajdziesz. Ale to miejsce ma o wiele więcej do zaoferowania. Sprawdźmy, co jest do zobaczenia na Pojezierzu Lubuskim.

To zdecydowany faworyt tej podróży. Architektonicznie kojarzy się ze słoneczną Toskanią i nigdy byście nie przypuszczali, że może znajdować się w urokliwej, ale nie za dużej miejscowości. Zamek Joannitów jest na przesmyku między dwoma jeziorami: Łagowskim i Ciecz. Został wybudowany w XIV wieku przez katolicki zakon rycerski, a w swojej długiej historii był także siedzibą komandorii joannitów. Zamek w Łagowie ma 35-metrową wieżę, zachowane w bardzo dobrym stanie gotyckie mury oraz liczący blisko trzysta lat barokowy kominek. Obecnie ta wyjątkowa budowla jest hotelem.
Dodano: Poniedziałek, 26 lipca (09:00)
Źródło: Ipla- IPLA

Reklama