"Do zobaczenia... w Polsce"

"Do zobaczenia... w Polsce" to kontynuacja popularnego cyklu podróżniczego. Tym razem ekipa Ipli odwiedzi intrygujące zakątki naszego kraju - piękne, choć nie zawsze te znane i oblegane przez turystów. Zapraszamy w podróż!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Do zobaczenia..." na Podlasiu

Cześć, witajcie z północno-wschodniego krańca naszego pięknego kraju. Tak, tak, pięknego, a jak bardzo - pokazujemy w programie „Do zobaczenia w…”. Odwiedzamy miejsca nieco mniej znane, takie leżące poza głównym szlakiem turystycznym, ale - naszym zdaniem - zdecydowanie warte odwiedzenia. Tym razem jesteśmy na Podlasiu słynącym chyba przede wszystkim z dzikiej natury.

Przykładem wyjątkowego spotkania z naturą jest Europejska Wieś Bociana. Jest w starym Dworze Pentowo, niedaleko Tykocina. Niezwykła jest już sama historia bocianiej wsi. Lata temu przeszła tędy wichura. Połamała i powykręcała drzewa tak, że te stały się idealnym miejscem na gniazda. Jest ich kilkadziesiąt i można je podziwiać, dzięki sprzyjającej infrastrukturze - na przykład wieżom widokowym. Spotkanie z tymi ptakami to niejedyna atrakcja miejsca. Przełączamy się na opcję „full natura” i robimy zielony piknik, obserwując wielkie łąki i pola pełne koni.
Dodano: Poniedziałek, 9 sierpnia 2021 (09:00)
Źródło: Ipla- IPLA
Reklama