"Do zobaczenia... w Polsce"

"Do zobaczenia... w Polsce" to kontynuacja popularnego cyklu podróżniczego. Tym razem ekipa Ipli odwiedzi intrygujące zakątki naszego kraju - piękne, choć nie zawsze te znane i oblegane przez turystów. Zapraszamy w podróż!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Do zobaczenia..." na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk znamy z pięknych Karkonoszy, legendarnego Złotego Pociągu i dynamicznie rozwijającego się Wrocławia, ale nie po to są wakacje, aby nie odkrywać, nieprawdaż? No właśnie! Dlatego podążymy nieco mniej znanymi szlakiem tego regionu. Sprawdzimy, jak odpoczywać, co oglądać i co zjeść. Zaczynamy.

Oprócz już wymienionych atrakcji, Dolny Śląsk słynie też z zamków i pałaców. Nigdzie w Polsce nie ma ich więcej. To dawne rezydencje książęce Piastów, Jagiellonów, Sobieskich oraz Wirtembergów, ale także przedsiębiorców i kupców. My wybieramy się do Zamku Książ w Wałbrzychu. Jest tu ponad 400 pomieszczeń, a w samym kompleksie pałacowym znajdziemy kilkadziesiąt obiektów uznanych za zabytki. Można zwiedzać podziemne przejścia, oglądać stado ogierów albo odwiedzić palmiarnię na terenie Zamku. Jeśli to wyjątkowe miejsce z Wałbrzycha wam nie wystarczy i chcecie zobaczyć więcej - polecamy Europejski Szlak Zamków i Pałaców. Do topu należy też m.in. Zamek Czocha oraz Zamek Grodno.
Dodano: Poniedziałek, 12 lipca 2021 (09:00)
Źródło: Ipla- IPLA
Reklama