"Na zdrowie"

Elżbieta Sawerska to propagatorka zdrowego, naturalnego i aktywnego stylu życia oraz idei zero-waste. Pomysłodawczyni, producent i współprowadząca programy: „Ekologicznie” oraz „Gotuję nie marnuję”. W swoim najnowszym autorskim programie „Na zdrowie” uwalnia swoją ciekawską naturę i prześwietla produkty spożywcze pod kątem ukrytych w nich wartości odżywczych i właściwości leczniczych. - Za każdym razem, kiedy dowiaduję się czegoś nowego, wstaję od biurka i niczym Sherlock Holmes wymachuję dowodami przedstawiającymi supermoce danego produktu. Cieszę się niezmiernie, że w programie „Na zdrowie” mogę podzielić się wynikami mojego śledztwa i zachęcić widzów do urozmaicenia, wzbogacenia czy zmiany diety - mówi. - Mam nadzieję, że dzięki lekkiej formie programu i ciekawostkom widzowie chętniej i częściej sięgać będą po to, co zdrowe - dodaje Sawerska. Jeśli chcecie w naturalny sposób wzmocnić swoją odporność, pozbyć dokuczliwych dolegliwości, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć zdrowiem przez długi czas, program „Na zdrowie” jest dla Was!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Na zdrowie": Pomidor. Włosi i dietetycy go uwielbiają

Zapytajcie kiedyś Włocha, symbolem czego są kolory na ich fladze. Bez chwili wahania odpowie: zielony to bazylia, biały – mozzarella, a czerwony to pomidor. Nie wierzcie w te słowa, ale broń Boże nie dajcie po sobie tego poznać. Żaden Włoch nie odda pierwszeństwa w smaku innym pomodoro. Najlepsze rosną w słonecznej Italii i basta!
Nazwa pomodoro jest zrostem słów pomo d’oro, czyli „złote jabłko” i tak jak słowa oddające cześć ich wielkości, tak i same pomidory zrosły się z włoską kuchnią i rozsławiają ją na całym świecie. Nie ma pizzy, pasty i bruschetty bez dobrego pomodoro. A to, że pomodoro do Włoch trafiło z Meksyku, gdzie znane było pod nazwą tomatl, nie ma najmniejszego znaczenia. Kłótniom o palmę pierwszeństwa nie byłoby końca. Więc przejdźmy do faktów, co do których nie ma wątpliwości i jest pełna zgodność.
Dodano: Poniedziałek, 16 maja 2022 (13:49)
Źródło: POLSAT GO- Interia.tv
Więcej na temat:pomidory | zdrowe odżywianie
Reklama