"Na zdrowie"

Elżbieta Sawerska to propagatorka zdrowego, naturalnego i aktywnego stylu życia oraz idei zero-waste. Pomysłodawczyni, producent i współprowadząca programy: „Ekologicznie” oraz „Gotuję nie marnuję”. W swoim najnowszym autorskim programie „Na zdrowie” uwalnia swoją ciekawską naturę i prześwietla produkty spożywcze pod kątem ukrytych w nich wartości odżywczych i właściwości leczniczych. - Za każdym razem, kiedy dowiaduję się czegoś nowego, wstaję od biurka i niczym Sherlock Holmes wymachuję dowodami przedstawiającymi supermoce danego produktu. Cieszę się niezmiernie, że w programie „Na zdrowie” mogę podzielić się wynikami mojego śledztwa i zachęcić widzów do urozmaicenia, wzbogacenia czy zmiany diety - mówi. - Mam nadzieję, że dzięki lekkiej formie programu i ciekawostkom widzowie chętniej i częściej sięgać będą po to, co zdrowe - dodaje Sawerska. Jeśli chcecie w naturalny sposób wzmocnić swoją odporność, pozbyć dokuczliwych dolegliwości, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć zdrowiem przez długi czas, program „Na zdrowie” jest dla Was!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Na zdrowie": Cukinia ma mało kalorii i jest bogata w składniki odżywcze

Jest niskokaloryczna, łatwostrawna, wyjątkowo smaczna i wdzięczna w przygotowaniu. Można ją grillować, gotować, piec, dusić i jeść na surowo. Jest świetnym komponentem warzywnego ratatouille, leczo, bigosu, marynat, zup, sałatek, surówek i nie tylko. Wprawni kucharze przygotują z niej keczup, pizzę i orzeźwiający napój, a cukiernicy słodkie ciasto. Dlaczego warto znaleźć sposób na to, by w naszej kuchni cukinia pojawiała się możliwie często?
Argument pierwszy, który przekona każdego. Cukinia w 100 gramach ma jedynie 17 kilokalorii i ma niski indeks glikemiczny. Znaczy to, że możemy się z beztroską oddać kulinarnej uczcie i nie liczyć kalorii. Argument drugi, równie mocny i nie mniej ważny. Cukinia mimo niskiej kaloryczności, ma wysoką wartość dietetyczną.
Dodano: Czwartek, 26 maja 2022 (16:54)
Źródło: POLSAT GO- Interia.tv
Więcej na temat:cukinia | zdrowe odżywianie
Reklama