"Na zdrowie"

Elżbieta Sawerska to propagatorka zdrowego, naturalnego i aktywnego stylu życia oraz idei zero-waste. Pomysłodawczyni, producent i współprowadząca programy: „Ekologicznie” oraz „Gotuję nie marnuję”. W swoim najnowszym autorskim programie „Na zdrowie” uwalnia swoją ciekawską naturę i prześwietla produkty spożywcze pod kątem ukrytych w nich wartości odżywczych i właściwości leczniczych. - Za każdym razem, kiedy dowiaduję się czegoś nowego, wstaję od biurka i niczym Sherlock Holmes wymachuję dowodami przedstawiającymi supermoce danego produktu. Cieszę się niezmiernie, że w programie „Na zdrowie” mogę podzielić się wynikami mojego śledztwa i zachęcić widzów do urozmaicenia, wzbogacenia czy zmiany diety - mówi. - Mam nadzieję, że dzięki lekkiej formie programu i ciekawostkom widzowie chętniej i częściej sięgać będą po to, co zdrowe - dodaje Sawerska. Jeśli chcecie w naturalny sposób wzmocnić swoją odporność, pozbyć dokuczliwych dolegliwości, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć zdrowiem przez długi czas, program „Na zdrowie” jest dla Was!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Na zdrowie: Banany. Kaloryczne, ale bardzo zdrowe

Banany to owoce tropikalne, a z botanicznego punktu widzenia są jagodami, zebranymi w charakterystyczne owocostany tworzące kiście. Do Polski trafiły z zachodu (to już wiemy), a uprawiane są na terenach międzyzwrotnikowych obu Ameryk, Afryki, Azji i w krajach Pacyfiku. Nazwa banan pochodzi od arabskiego słowa banan, które znaczy palec, a na kiście poukładanych w skrzyniach bananów mówi się wiązki lub rączki. Podobieństwa można się dopatrzeć.
Banany są owocami wysoce skrobiowymi i kalorycznymi. W 100 gramach znajdziemy 89 kilokalorii. Blisko 75 gramów stanowi woda, 23 gramy to wspomniane węglowodany, zaledwie 1 g to białka i znikoma (0,33 g) tłuszczy. Wysoka wartość odżywcza ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony jest to produkt świetnie zaspakajający głód, z drugiej przeszkadzający w odchudzaniu. Ale i na to można znaleźć sposób – umiar!
Dodano: Poniedziałek, 30 stycznia (15:38)
Źródło: POLSAT GO- Interia.tv
Więcej na temat:banany
Reklama