"Na zdrowie"

Elżbieta Sawerska to propagatorka zdrowego, naturalnego i aktywnego stylu życia oraz idei zero-waste. Pomysłodawczyni, producent i współprowadząca programy: „Ekologicznie” oraz „Gotuję nie marnuję”. W swoim najnowszym autorskim programie „Na zdrowie” uwalnia swoją ciekawską naturę i prześwietla produkty spożywcze pod kątem ukrytych w nich wartości odżywczych i właściwości leczniczych. - Za każdym razem, kiedy dowiaduję się czegoś nowego, wstaję od biurka i niczym Sherlock Holmes wymachuję dowodami przedstawiającymi supermoce danego produktu. Cieszę się niezmiernie, że w programie „Na zdrowie” mogę podzielić się wynikami mojego śledztwa i zachęcić widzów do urozmaicenia, wzbogacenia czy zmiany diety - mówi. - Mam nadzieję, że dzięki lekkiej formie programu i ciekawostkom widzowie chętniej i częściej sięgać będą po to, co zdrowe - dodaje Sawerska. Jeśli chcecie w naturalny sposób wzmocnić swoją odporność, pozbyć dokuczliwych dolegliwości, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć zdrowiem przez długi czas, program „Na zdrowie” jest dla Was!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Na zdrowie": Gruszka miłosna, jajo krzewiaste, bakman, czyli... bakłażan

Najlepiej smakuje uprawiana w parnych tropikach i subtropikach. Ma piękny intensywnie fioletowy kolor i delikatny zapach. Zwana jajem krzewiastym lub bakmanem. Nie mylić z batmanem, choć to warzywo dla wielu jest superbohaterem. To podstawowy składnik dań w dalekich Indiach i biednych krajach Afryki. Znana również pod nazwą gruszka miłosna, czy dlatego, że leczy złamane serce…?
Oberżyna lub bakłażan. Te nazwy gruszki miłosnej są nam lepiej znane. A czy znane są nam jej właściwości?
Bakłażan stanowi bogate źródło bioflawonoidów, które zapobiegają różnego rodzaju krwawieniom, odbudowują tętnice i przeciwdziałają udarom mózgu. Jest niezastąpiony w leczeniu zastoju krwi poprzez rozpuszczanie zakrzepów. Zapobiega nadmiernemu rozrostowi tkanek w obrębie macicy, takich jak guzy czy mięśniaki. Szczególnie skuteczny jest w leczeniu krwawienia z dróg moczowych i odbytu. Stosowany również w leczeniu czerwonki i biegunki.
Dodano: Poniedziałek, 6 grudnia 2021 (18:51)
Źródło: POLSAT GO- Interia.tv
Więcej na temat:bakłażan | zdrowe odżywianie
Reklama