#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Ręka awokado". Niebezpieczne jedzenie

Jedzenie to czynność, która kojarzy się z bezpieczeństwem i przyjemnością. Aż trudno uwierzyć, że niektóre posiłki mogą spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. I wcale nie chodzi tutaj o jakieś egzotyczne dania grożące zatruciem albo ryzykowne eksperymenty kulinarne.
Na przykład popularne awokado jest przyczyną wielu skaleczeń, wymagających interwencji chirurga. Te wypadki zyskały nawet własną nazwę: „ręka awokado”. Chodzi po prostu o to, że podczas wyciągania pestki mnóstwo osób kaleczy się nożem. Chirurdzy zauważają wzrost takich przypadków na całym świecie. Amerykańskie badania mówią nawet o 8 tys. "ofiarach awokado" rocznie. Jak tego uniknąć? Poleca się wyciąganie pestki łyżką, a nie nożem.
Dodano: Piątek, 26 lutego 2021 (10:21)
Źródło: Interia.tv
Reklama