#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Kleszcze. Czy jest sposób, aby ich uniknąć?

Wiosenne spacery, na które tak długo czekaliśmy, mają niestety jedną poważną wadę – czyhające wśród zieleni kleszcze. W Polsce boreliozę diagnozuje się u tysięcy osób, a niestety nie ma na nią szczepionki. Trwają dopiero prace nad nią. Natomiast można zaszczepić się na kleszczowe zapalenie mózgu.
Żaden preparat, czy to syntetyczny, kupiony w aptece, czy wykonany w domu, nie zabezpieczy nas oczywiście w 100% przed kleszczami, ale na pewno odstraszy wiele z tych pasożytów. A nigdy nie wiadomo, czy akurat właśnie ten jeden, przenoszący boreliozę, nie zrezygnuje z ugryzienia nas dzięki prostemu domowemu sposobowi.
Dodano: Środa, 28 kwietnia 2021 (11:18)
Źródło: Interia.tv
Reklama