#planetaINTERIA

Dom, podróże, zdrowie, nauka i ludzie – to pięć kategorii, które w każdym detalu w Interia.tv rozpracujemy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się nie tylko tego, jak sprawnie posprzątać dom, poznasz niepozorne, ale śmiertelnie groźne zwierzęta, a także zwiedzisz z nami najpiękniejsze bezludne wyspy, które znajdują się… w Europie. To tylko początek! Gotowy wyruszyć na naszą #planetaINTERIA?
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Grzyby na odporność. Nie chodzi o zwykłe pieczarki

Tak długo powtarzano, że grzyby nie mają żadnych wartości odżywczych i są ciężkostrawne, że większość ludzi uważa je za niezdrowe. Skąd wzięło się to złe zdanie na temat grzybów kapeluszowych? Zapewne ich niska kaloryczność sugeruje, że nie są odżywcze, a obecność chityny, która działa tak samo jak błonnik, sprawia, że stają się ciężkostrawne dla osób z problemami żołądkowymi i wątrobowymi.
Ale czas, aby przywrócić grzybom dobrą opinię. Jeden z zimowych grzybów – boczniak ostrygowaty zawiera jeszcze jeden cenny składnik – beta-glukan. Źródłem tego związku są także grzyby shiitake, czyli twardniki japońskie.
Dodano: Wtorek, 23 lutego 2021 (10:55)
Źródło: Interia.tv
Więcej na temat:boczniaki | grzyby
Reklama