Świat za 100 lat. Jaka przyszłość czeka ludzkość?

Zapraszamy do fascynującej podróży w przyszłość, podczas której - wspólnie z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny wiedzy - postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku rozwinie się ludzka cywilizacja na Ziemi.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Społeczeństwo za 100 lat: Koniec rodziny, triumf wolnych związków?

Profesor Zbigniew Nęcki prognozuje, że rodzina jako instytucja społeczna ma się ku końcowi. W przyszłości dominować będą związki nieformalne, jako że swoboda i indywidualizm stają się wartościami nadrzędnymi.

Ekspert wysuwa też ciekawą tezę dotyczącą zalegalizowania związków osób tej samej płci. - Osoby homoseksualne teraz domagają się tej legalizacji, bo związki formalne i nieformalne nie są, póki co, traktowane równorzędnie. Ale kiedy związki nieformalne przestaną być dyskryminowane, to równouprawnienie przyjdzie do osób homoseksualnych z innej strony.

Społeczeństwo przyszłości dojrzeje także do odpowiedniego traktowania osób starszych. Prof. Nęcki przewiduje, że znikną bezduszne domy spokojnej starości, które w istocie skazują ludzi niedołężnych na mentalny skok w przepaść, niczym w starożytnej Sparcie. - Przewiduję zanik domów starców, bo są to zdehumanizowane środowiska - mówi.

Zainteresował cię ten temat? Kliknij po więcej!

Koniec Boga, wiary i kościołów? Religia za 100 lat

Czy roboty przyszłości będą wyposażone w moralność?

Kiedy nadejdzie nowa epoka lodowcowa?

Czy zabiją nas nowe superwirusy?

Robot zamiast partnera? Seks i prokreacja za 100 lat
Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 (15:19)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Reklama