Świat za 100 lat. Jaka przyszłość czeka ludzkość?

Zapraszamy do fascynującej podróży w przyszłość, podczas której - wspólnie z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny wiedzy - postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku rozwinie się ludzka cywilizacja na Ziemi.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Medycyna przyszłości. Śmiałe plany i nowe zagrożenia

W przyszłości medycynę czekają nowe wyzwania. Oprócz nowotworów, ogromne niebezpieczeństwo grozi nam ze strony wciąż mutujących wirusów - mówi dr n. med. Piotr Gryglas. - Za kilkadziesiąt lat także cukrzyca, otyłość i nadciśnienie będą już problemami ogólnoświatowymi - dodaje.

Fascynującym zagadnieniem jest długowieczność przyszłych pokoleń. - Bardzo dokładnie badamy osoby, które przekroczyły 100. rok życia, by odgadnąć tajemnicę genu młodości - dodaje dr Gryglas. Wraz z wydłużaniem się średniej długości życia pojawią się jednak nowe problemy: choroby wieku podeszłego, dotyczące uszkodzeń funkcji wzroku, słuchu i pamięci.

A co z mitycznym "lekiem doskonałym"? Być może jest on zaszyfrowany w ludzkim genomie, którego poznanie stwarza możliwość leczenia chorób, zanim się one pojawią.

Zainteresował cię ten temat? Kliknij po więcej!

Robot zamiast partnera? Seks i prokreacja za 100 lat

Koniec tradycyjnej rodziny jest bliski! Jakie formy zajmą jej miejsce?

Koniec Boga, wiary i kościołów? Religia za 100 lat

Czy roboty przyszłości będą wyposażone w moralność?

Kiedy nadejdzie nowa epoka lodowcowa?
Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 (11:59)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Reklama