Świat za 100 lat. Jaka przyszłość czeka ludzkość?

Zapraszamy do fascynującej podróży w przyszłość, podczas której - wspólnie z ekspertami reprezentującymi różne dziedziny wiedzy - postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku rozwinie się ludzka cywilizacja na Ziemi.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

Czy religia ma przyszłość?

Sto lat temu socjologom wydawało się, że religia zniknie. Tymczasem religia ma się świetnie i za kolejny wiek pewnie też tak będzie – mówi dr Radosław Tyrała, socjolog z Wydziału Humanistycznego AGH, autor książki „Bez Boga na co dzień”. – Współczesna Europa jest swoistą wyspą sekularyzacji na morzu coraz bardziej religijnego świata. To morze to bardzo religijne USA, to wojujący islam, to ruchy ewangelikalne. Z drugiej strony, Europejczycy wykazują przywiązanie nie tyle do religijności, co tak zwanej duchowości.

A jaka przyszłość czeka Kościół katolicki? – Watykan ugiął się już w wielu kwestiach, takich jak akceptacja ewolucji. Problemem pozostaje wciąż nauka społeczna Kościoła. – mówi dr Tyrała. – Nawet papież Franciszek, kreowany na liberała, nie kwapi się do reform. Może czeka nas więc kolejna fala katolickiej kontrreformacji?

Zainteresował cię ten temat? Kliknij po więcej!

Czy roboty przyszłości będą wyposażone w moralność?

Kiedy nadejdzie nowa epoka lodowcowa?

Czy zabiją nas nowe superwirusy?

Robot zamiast partnera? Seks i prokreacja za 100 lat

Koniec tradycyjnej rodziny jest bliski! Jakie formy zajmą jej miejsce?
Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 (16:12)
Źródło: INTERIA.TV- Interia.tv
Reklama