PrzeVODnik - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmach i serialach

Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Cały program możecie oglądać w Polsat Go.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„PrzeVODnik”: Wereśniak o pracy na planie ze… strusiami

Gościem programu „PrzeVODnik” jest Piotr Wereśniak, scenarzysta i reżyser serialu „Domek na szczęście”, znany jako współtwórca (scenarzysta i reżyser) wielu kasowych hitów, wśród których są m.in.: „Kiler”, „Wkręceni”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Pan Tadeusz”, „Zróbmy sobie wnuka”, serial „Kryminalni” i wiele innych produkcji. Piotr Wereśniak jest także autorem popularnego wprowadzenia do scenariopisarstwa „Alchemia scenariusza filmowego” opublikowanego w 2000 roku w tygodniku „Film”.
W „PrzeVODniku” twórca odsłania kulisy powstawania serialu „Domek na szczęście” oraz adaptacji ukraińskiego scenariusza do polskich warunków. Dlaczego improwizował z aktorami? Jak się pracuje ze zwierzętami, które nie poddają się tresurze? Czy to, co zrealizował, pozostaje w zgodzie ze wskazówkami dla scenarzystów, które spisał w swoim głośnym tekście?
Dodano: Piątek, 13 stycznia 2023 (15:00)
Źródło: POLSAT GO- POLSAT GO
Reklama