PrzeVODnik - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmach i serialach

Cykliczny program, w którym prowadzący Jakub Jusiński i Bartosz Wróblewski razem z zaproszonymi gośćmi omawiają nowe produkcje filmowe i serialowe. Co sądzą o nich krytycy? Jakie kulisy i intencje zdradzają twórcy? Które produkcje szczególnie warto obejrzeć i dlaczego? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w programie „PrzeVODnik”. Cały program możecie oglądać w Polsat Go.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"PrzeVODnik": Kim są tytułowi bracia?

Gościem programu „PrzeVODnik” jest Maciej Migas – reżyser i scenarzysta, absolwent łódzkiej filmówki. Debiutował razem z Janem Komasą i Anną Kazejak „Odą do radości”, później reżyserował m.in. film „Żyć nie umierać” czy serial „Rysa”. Teraz zrealizował dla Polsatu serial „Bracia”.
W programie „PrzeVODnik” opowiada o kulisach powstawania oraz wielu warstwach tej produkcji. Czym polska wersja różni się od greckiego pierwowzoru „Tesseries”? W jaki sposób odnosi się do obecnych w debacie publicznej tematów obalania patriarchatu, toksycznej męskości i kryzysu klimatycznego? Jaką rolę odgrywają w „Braciach” kobiety? Reżyser opowiada o gatunkowym i tematycznym potencjale zawartym w tej rodzinnej sadze, wyjawia, jak twórcy pracowali nad warstwą muzyczną i zastanawia się, czym może okazać się dla rodziny i jak może ją odmienić śmierć jednego z jej członków.
Dodano: Piątek, 10 marca 2023 (11:18)
Źródło: POLSAT GO- POLSAT GO
Reklama