Tak się żyje w Bieszczadach. Fragmenty serialu "Drwale i inne opowieści Bieszczadu"

Serial dokumentalny Ireny oraz Jerzego Morawskich, czołowych polskich reportażystów, pokazujący życie bieszczadzkich drwali. Smolarze, drwale - ludzie niepokorni i twardzi. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami lub alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie. By nie umrzeć z zimna, żalu czy rozpaczy niekiedy zatracają się w alkoholu, ale przede wszystkim wykonują niebezpieczny i wyczerpujący zawód. W programie pojawiają się także wątki związane z przyrodą i fascynujące obserwacje dzikich zwierząt.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”: Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny. Ratunek dla zwierząt

W tym odcinku Robert wyjaśnia, jak działa Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny. To miejsce pomiędzy tradycyjnym ogrodem zoologicznym a kliniką dla dzikich zwierząt. Ludzie dbają o zwierzęta, które wymagają opieki, ponieważ są chore lub poranione przez kłusowników. Na wolności nie mogłyby przeżyć bez pomocy ludzi.
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? W programie pojawiają się także wątki związane z przyrodą i fascynujące obserwacje dzikich zwierząt.
Dodano: Środa, 23 listopada 2022 (13:28)
Źródło: Polsat Play
Reklama