Tak się żyje w Bieszczadach. Fragmenty serialu "Drwale i inne opowieści Bieszczadu"

Serial dokumentalny Ireny oraz Jerzego Morawskich, czołowych polskich reportażystów, pokazujący życie bieszczadzkich drwali. Smolarze, drwale - ludzie niepokorni i twardzi. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami lub alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie. By nie umrzeć z zimna, żalu czy rozpaczy niekiedy zatracają się w alkoholu, ale przede wszystkim wykonują niebezpieczny i wyczerpujący zawód. W programie pojawiają się także wątki związane z przyrodą i fascynujące obserwacje dzikich zwierząt.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”: To atrybut każdego bieszczadzkiego zakapiora

Marek, zainspirowany nagraniami Andrzeja Potockiego, przeniósł się z Suwalszczyzny w Bieszczady. Tam poznał Pana Krzysztofa i od razu wiedział, że chce żyć tak jak on. Pan Krzysztof wzruszony historią Marka, pomógł mu i dał dom, który jak zaznaczył, każdy bieszczadnik musi się wykazać i zbudować samemu. A jeśli przeżyje chociaż jedną zimę w Bieszczadach, które lubią być bardzo ciężkie, to wtedy może zacząć nosić… kapelusz.
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? W programie pojawiają się także wątki związane z przyrodą i fascynujące obserwacje dzikich zwierząt.
Dodano: Środa, 30 listopada 2022 (10:45)
Źródło: Polsat Play- Polsat Play
Reklama