Tak się żyje w Bieszczadach. Fragmenty serialu "Drwale i inne opowieści Bieszczadu"

Serial dokumentalny Ireny oraz Jerzego Morawskich, czołowych polskich reportażystów, pokazujący życie bieszczadzkich drwali. Smolarze, drwale - ludzie niepokorni i twardzi. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami lub alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie. By nie umrzeć z zimna, żalu czy rozpaczy niekiedy zatracają się w alkoholu, ale przede wszystkim wykonują niebezpieczny i wyczerpujący zawód. W programie pojawiają się także wątki związane z przyrodą i fascynujące obserwacje dzikich zwierząt.
przewiń w lewo
przewiń w prawo

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”: Nie wszystkie osy są takie same. Jak je rozpoznać?

Kiedy widzimy osy, pamiętajmy, że nie wszystkie są takie same. Faktem jest, że są one dla nas dość uciążliwe. Zwłaszcza kiedy jesteśmy alergikiem, mogą być dla nas bardzo groźne. Jeśli w naszych okiennicach lub gdzieś przy domach, balkonach znajdziemy gniazdo z tymi owadami, to popatrzymy na kalendarz. Jeśli jest to już jesień, to poczekajmy jeszcze chwilę i będzie po problemie – osy nie są wielosezonowe.
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? W programie pojawiają się także wątki związane z przyrodą i fascynujące obserwacje dzikich zwierząt.
Dodano: Środa, 23 listopada 2022 (12:27)
Źródło: Polsat Play- Polsat Play

Reklama