Zdrowie na widelcu

 • Piątek, 12 lipca (11:01)

  Dziś Anna Guzik przyjrzy się jednemu z podstawowych składników codziennej diety większości z nas. Bohaterem odcinka jest mięso. Sprawdźmy, ile jest mięsa w mięsie i jak wybierać to... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, mięso
 • Piątek, 12 lipca (10:56)

  W tym odcinku Ania sprawdzi, jak rozpoznać czy kurczak w sklepie jest świeży i czy tuszka jest zdrowa oraz pełnowartościowa. Wytłumaczy też, jak odkryć czy była hodowana w odpowiednich... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, kurczak
 • Piątek, 12 lipca (10:54)

  Mleko od krowy - jedni je kochają inni nienawidzą. Niektórzy twierdzą, że to życiodajny napój pełen białka, witamin, minerałów i innych substancji biologicznie czynnych. W dzisiejszym... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, mleko
 • Piątek, 12 lipca (10:50)

  Tradycyjny schabowy podany z ziemniakami i smażoną kapustą to jedno z najpopularniejszych dań obiadowych w Polsce, niestety również jedno z najbardziej kalorycznych i tłustych dań. W... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, kotlety
 • Czwartek, 4 lipca (13:05)

  W tym odcinku dowiecie się wszystkiego o kawie. Przez lata uważano, że jest bardzo szkodliwa w związku z zawartą w niej kofeiną, która uzależnia i pozbawia nasz organizm magnezu.... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, kawa
 • Czwartek, 4 lipca (13:03)

  W tym odcinku dowiecie się czym smarujemy chleb. Innymi słowy: ile jest masła w maśle. A co jeśli nie powinniśmy jeść za dużo masła? Na to Ania Guzik również znajdzie receptę. Więcej »

  Zdrowie na widelcu, chleb
 • Czwartek, 4 lipca (13:01)

  W tym odcinku dowiemy się wszystkiego o ziołach i przyprawach, które nadają smak potrawom. Niestety dokonując wyboru przypraw musimy uważać na konserwanty, które znajdują się w ich... Więcej »

  Zdrowie na widelcu
 • Czwartek, 4 lipca (12:59)

  Francuskie sery, hiszpańskie kiełbasy oraz wina deserowe. Co łączy te wszystkie produkty? Pleśń. Jak to jest, że zawsze wyrzucamy z lodówki jedzenie pokryte pleśnią, a zajadamy się np.... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, pleśń
 • Piątek, 28 czerwca (10:36)

  W tym odcinku wszystko o pestkach. Od lat stanowią jeden z podstawowych składników medycyny naturalnej, a mimo to często przechodzimy obok nich obojętnie. Ania Guzik podpowie jak i z czym... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, pestki
 • Piątek, 28 czerwca (10:33)

  Budyń jest częstym dodatkiem do ciast i deserów, ale i sam w sobie stanowi słodką przekąskę. Podobnie jak jego owocowy kuzyn, kisiel. Co zrobić, aby te słodkie przekąski były jednocześnie... Więcej »

  Zdrowie na widelcu, Budyń