Waldemar Paruch gościem Popołudniowej Rozmowy w RMF FM

Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM był prof. Waldemar Paruch, doradca marszałka Sejmu i członek Rady Programowej PiS.

Waldemar Paruch: Kolejna faza zmian w rządzie w drugiej połowie kwietnia

"To się dzieje. Jedną fazę zmian (w rządzie - przyp.red.) niedawno mieliśmy: odwołanie kilkunastu wiceministrów, faza następna będzie dokonana chyba w drugiej połowie kwietnia" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Waldemar Paruch. Doradca Marszałka Sejmu w rozmowie z Marcinem Zaborskim powiedział także, że są prowadzone bardzo zaawansowane prace nad powstaniem Centrum Analiz Strategicznych. "To chyba ostatnia faza prac przed powołaniem" - zaznaczył gość RMF FM. Na pytanie, czy jest zainteresowany fotelem szefa CAS, odpowiedział, że to zależy od decyzji premiera. "To decyzja polityczna, nie merytoryczna" - wyjaśnił prof. Paruch.

O projekcie zaostrzającym ustawę dotyczącą aborcji, gość Marcina Zaborskiego powiedział, że tam, gdzie nakładają się kwestie polityczne, moralne i etyczne - zawsze pojawia się problem. "Nadal będzie trwała dyskusja wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, na pewno będzie dyskusja publiczna" - zadeklarował Waldemar Paruch i dodał, że problem z ustawą dot. aborcji musi zostać rozstrzygnięty w tej kadencji. "Wypracowanie kompromisu (w tej kwestii) jest niewykonalne" - podsumował.
Dodano: Czwartek, 29 marca 2018 (18:52)
Źródło: RMF

Reklama