Andrzej Dera w Porannej rozmowie w RMF FM

Andrzej Dera był gościem Marcina Zaborskiego w Porannej rozmowie w RMF FM.

Sprawa senatora Stanisława Koguta to porażka Jarosława Kaczyńskiego? Andrzej Dera: To porażka senatorów

Sprawa senatora Koguta to jest porażka Jarosława Kaczyńskiego? - pytał Andrzeja Derę w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski. „To porażka senatorów, którzy powinni mieć na tyle zdrowego rozsądku, żeby wiedzieć, że to nie jest kwestia kolegi senatora, tylko kwestia zasad” - powiedział gość RMF FM, który podkreślił także, że sytuacja z senatorem Stanisławem Kogutem to błąd. „W PiS nie ma zgody na tego typu zachowanie. Anonimowość powoduje, że czasami ludzie dziwnie się zachowują” - wyjaśnił Dera.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM była także mowa o pomyśle Nowoczesnej w sprawie zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Miałaby ona przeprowadzić audyt, jak wygląda stan polskiej armii po dwóch latach rządów Antoniego Macierewicza. „Nie ma powodów do zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Nowoczesna niech poczyta sobie, czym zajmuje się RBN, jakie są jej kompetencje” - podkreśli gość Marcina Zaborskiego i wyjaśnił: „To pan prezydent ocenia, czy jest mu potrzebna rada, która ma określony kształt personalny”.

Andrzej Dera w Porannej rozmowie w RMF FM odniósł się także do tematu awansów generalskich. „Będzie przygotowany przez pana ministra (MON - przyp. red.) system dowodzenia i - domniemywam - za tym pójdą również wnioski personalne. Dlaczego wcześniej tego nie było? Bo był spór co do systemu dowodzenia. Najpierw kwestie systemu dowodzenia, potem kwestie personalne” - wytłumaczył gość RMF FM.
Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 (11:30)
Źródło: RMF
Reklama