Jacek Sasin w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Sasin: Nie znam żadnego przypadku, aby ktoś ze zdymisjonowanych wiceministrów znalazł inną pracę w rządzie

"Ilu zdymisjonowanych wiceministrów znalazło do tej pory pracę w administracji rządowej?" - pytał w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski. "Nie znam w tej chwili żadnego takiego przypadku" - odpowiedział Jacek Sasin. Na słowa prowadzącego, że takim przypadkiem "odchudzania rządu" jest Piotr Woźny i Michał Woś, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów stwierdził: "Ci wiceministrowie, którzy odeszli z funkcji, nie odeszli dlatego że byli złymi wiceministrami, skompromitowali się, odchodzili w ramach jakiejś afery. W związku z czym nie widzę powodu, żeby mieli być stygmatyzowani i nie mogli znaleźć pracy w sferze publicznej". "Pan premier jest zdeterminowany, żeby takiego przeglądu nie tylko resortów, ale urzędów administracji dokonywać. Chcemy zmierzać do tego, aby urzędników było mniej" - zadeklarował Sasin. Jak dodał, Mateusz Morawiecki reformę rządu chce zakończyć w ciągu 2-3 miesięcy.

O braku ministra cyfryzacji, gość RMF FM powiedział, że obsadzenie resortu nowym szefem to nie jest sprawa, która szczególnie interesuje obywateli. "Cieszę się, że mnie pan pyta o tę sprawę, bo to oznacza, że nie mamy w Polsce większych problemów. Ważne, że ten resort działa, jest kierowany przez pana premiera i ministra Zagórskiego, który jest sekretarzem stanu w tym resorcie" - wyjaśnił Sasin.

W Popołudniowej rozmowie w RMF FM pytaliśmy również o to, czy nasz gość znalazł pieniądze na większą pomoc dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością. "A co to znaczy "znaleźć pieniądze"? Dzisiaj kluczowe jest, żeby wyselekcjonować tę grupę osób, która rzeczywiście jest opiekunami takich ludzi, którzy nie mają innych świadczeń, i którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować" - wyjaśnił Sasin. Na pytanie, czy będzie wyższy zasiłek niż 500 zł, nasz gość odpowiedział twierdząco. Rząd pracuje właśnie nad tym, żeby określić tę grupę osób, których opiekunowie powinni dostać tego typu wyższy zasiłek. Do końca marca pracuje zespół międzyresortowy,
Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 (19:01)
Źródło: RMF
Więcej na temat:Jacek Sasin

Reklama